Windows Modu Açma / Kapatma

myViewBoard sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Icons
Business Education
Bus windows.png DesktopMode.png

MyViewBoard araçlarını Windows arabirimi üzerinden kullanmak için tıklayın. MyViewBoard tuvaline geri dönmek için tekrar tıklayın.

Davranış

Masaüstü modunu etkinleştirmek için tıklayın. MyViewBoard programı aşağıdaki gibi davranır:

 1. myViewBoard programı tuvali gizler ve geçerli Windows masaüstü durumunu gösterir. Bu süre zarfında, kullanıcılara Windows'daki tüm işlevlere tam erişim izni verilir. Ayrıca, myViewBoard programı kullanıcı tarafından ayarlanan herhangi bir zaman aşımı ayarını yoksayar.
 2. myViewBoard programı, ekranın kenarındaki kalıcı bir kompakt araç çubuğuna küçültülür. Bu kompakt araç çubuğu yalnızca aşağıdaki araçları görüntüler:
  Simge Özellik Açıklama
  My-cloud-logo-50.png Tuval Açma / Kapatma Masaüstü modu ve tuval arasında geçiş yapar.
  MVB Meet.png Ekran Paylaşım Yayın Bilgisi Geçerli kullanıcının ekran paylaşım bilgilerini görüntüler.
  CaptureScreen.png Ekran Yakalama Tuvalin içeriğini yakalamak için seçenekleri görüntüler.
  Edu-MenuBarMove.png Araç Çubuğunu Taşıma Araç çubuğunu ekranın sol, sağ veya alt tarafına taşımak için tıklayın ve sürükleyin.
  Markup.png Not Alma ve Etkileşim Ekranı dondurur ve myViewBoard not alma ve etkileşim araçlarını etkinleştirir. MyViewBoard not alma ve etkileşim araçlarını gizlemek ve masaüstü moduna dönmek için tekrar tıklayın.


Ekrana not alma ve açıklama eklemeye hazır olduğunuzda Detaylandırma aracını tıklayın.

 1. MyViewBoard programı geçerli ekranı 'dondurur' ve ek açıklama için görüntüler.
 2. Araç çubuğu genişler ve myViewBoard programındaki tüm araçlara erişim sağlar. Araçlardan herhangi birini tıklayın ve 'dondurulmuş' ekranda çizime başlayın.
 3. Ek açıklama aracı simgesi artık bir fare simgesiyle değiştirildi. Araçları gizlemek ve ekranı 'dondurmak' için simgeyi tıklayın. Kullanıcılara tekrar Windows'daki tüm işlevlere tam erişim izni verilir. Ancak, 'çözülmeden' önce çizilen her şey artık ekranda kalıyor.
 4. Açıklama eklemeyi tamamladığınızda, ekran görüntüsü almak ve tuval üzerine yapıştırmak için ekran görüntüsü aracını tıklayın. Ekran görüntüsü almak kullanıcıyı masaüstü modundan da çıkarır.


Kanvasa geri dönmeniz gerekiyorsa, Windows Geçiş düğmesini tekrar tıklayın.

 • Masaüstü modu sırasında ekranda çizilen her şey kaybolacak. myViewBoard masaüstü modu sırasında eklenen çizimleri kaydetmez. Tuvale dönmeden önce geçerli oturumun ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olun.
 • "Masaüstü moduna" girdikten sonra, yaygın Windows kısayol tuşlarına müdahale etmemek için myViewBoard'daki Klavye Kısayolları devre dışı bırakılır.

İlgili MedyaDiğer Araçlar