Difference between revisions of "tr:Whiteboard for Windows"

From myViewBoard
Jump to navigation Jump to search
Line 127: Line 127:
 
* [https://www.box.com/home Box]
 
* [https://www.box.com/home Box]
  
===myViewBoard Clips===
+
===myViewBoard Klipleri===
  
To add educational videos to lessons/presentations, users can use [[myViewBoard Clips]]. myViewBoard Clips allows users to search, access and insert educational video content onto the canvas. myViewBoard Clips offers 2 million+ educational videos from over 150 premier media brands to safely, seamlessly, and quickly create engaging lessons. myViewBoard Clips is commercial free, copyright-cleared, and curated for educational subjects.
+
Derslere / sunulara eğitim videoları eklemek için kullanıcılar [[myViewBoard Clips]] kullanabilir. myViewBoard Klipleri, kullanıcıların tuval üzerine eğitici video içeriği aramasına, erişmesine ve içerik eklemesine olanak tanır. myViewBoard Clips, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir şekilde ilgi çekici dersler oluşturmak için 150'nin üzerinde önde gelen medya markasından 2 milyondan fazla eğitim videosu sunuyor. myViewBoard Clips, eğitim konuları için ticari olarak ücretsiz, telif hakkı ile temizlenmiş ve küratörlüğünü almıştır.
  
 
myViewBoard Clips is powered by [https://www.boclips.com/ Boclips]. Boclips is a service that collects the best educational videos across all age levels and subjects and puts them on a single platform to give an easier, faster, and safer way to use video in the classroom.
 
myViewBoard Clips is powered by [https://www.boclips.com/ Boclips]. Boclips is a service that collects the best educational videos across all age levels and subjects and puts them on a single platform to give an easier, faster, and safer way to use video in the classroom.

Revision as of 05:30, 15 April 2020

Videolar ile ilgi çekici ve dinamik bir ders oluşturun! myViewBoard Klipleri, kullanıcıların tuval üzerine eğitici video içeriği aramasına, erişmesine ve içerik eklemesine olanak tanır. myViewBoard Clips, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir şekilde ilgi çekici dersler oluşturmak için 150'nin üzerinde önde gelen medya markasından 2 milyondan fazla eğitim videosu sunuyor. myViewBoard Clips, eğitim konuları için ticari olarak ücretsiz, telif hakkı ile temizlenmiş ve küratörlüğünü almıştır. myViewBoard Clips, Boclips tarafından desteklenmektedir. Boclips, tüm yaş seviyelerinde ve derslerde en iyi eğitim videolarını toplayan ve bunları sınıfta daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde kullanmak için tek bir platforma yerleştiren bir hizmettir.


myViewBoard for Windows, özellikle Windows işletim sisteminde çalışmak üzere tasarlanmış bir dijital beyaz tahta çözümüdür. Windows için myViewBoard etkileşimli görüntüler için optimize edilmiştir, ancak etkileşim için dokunmatik olayların yerini alan fare tıklamaları ile etkileşimli olmayan ekranlarda da çalışır. MyViewBoard.com ile entegrasyon, sınırsız kullanıcıların ekranları paylaşmasına ve dünyanın herhangi bir yerinden yayın yapmasına ve çıkmasına izin verir. Windows için myViewBoard ayrıca kullanıcıların belgeleri ve görüntüleri ekranda gerçek zamanlı olarak yazmasına, vurgulamasına, düzenlemesine ve dönüştürmesine olanak tanıyarak daha ilgi çekici sunumlar oluşturmak için etkileşimli ekranlardan yararlanır.

Windows için myViewBoard, verileri yetkisiz erişimden korumak için gelişmiş AES-256 şifreleme kullanır.

Nasıl Yapılır Kılavuzları

Windows için myViewBoard'u kullanma hakkında giriş, bilgi ve öğreticiler için aşağıdaki kılavuzlara bakın:

Windows için myViewBoard
Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Bu belge, kurulumdan sonra Windows için myViewBoard'u kullanmaya başlamak için hızlı bir kılavuzdur.

Windows için myViewBoard
Kullanıcı Kılavuzu

Bu belge, myViewBoard for Windows kullanıcı arabirimini kullanma kılavuzudur.

Windows için myViewBoard
Eğitim Kılavuzu

Bu belge, Windows için myViewBoard'u kullanma konusunda kapsamlı bir kılavuzdur.

Windows için myViewBoard
Araç Çubuğu Simgeleri

Bu belge, kullanıcıların myViewBoard simgelerine hızlı bir 'kopya kağıdı' referansı olarak kullanabileceği yazdırılabilir bir kılavuz olmayı amaçlamaktadır.


Sistem Gereksinimleri

Kurulumdan önce, sistemin aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından emin olun:


myViewBoard sistemi tarafından önerilen gereksinimler
* İşlemci: Intel Core i5-2500k x86 CPU
* RAM: 8 GB
* İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
* Disk sürücüsü: SSD
* Dokunmatik Ekran: [https: //wiki.viewboard.com | ViewSonic ViewBoard®]
* Gereken diğer yazılımlar: .NET 4.7.2


myViewBoard sistem minimum gereksinimleri
* İşlemci: Intel Core i3 x86 CPU
* RAM: 4 GB
* İşletim Sistemi: Windows 10
* Disk sürücüsü: HDD / SSD
* Gereken diğer yazılımlar: .NET 4.7.2Windows Çalışma Alanı için myViewBoard

Ana Araç Çubuğu

Daha fazla bilgi: Ana Araç Çubuğu

Kullanıcıların tuval alanına ek açıklamalar eklemesine izin veren araç çubuğu. Bu araç çubuğu her zaman program penceresinin sağına, soluna veya altına sabitlenir.Windows için myViewBoard, araçları değiştirmek veya diğer işlemleri gerçekleştirmek için klavye kısayollarını destekler. Klavye kısayollarının bir listesi için, buraya Tıkla.

Windows Erişilebilirlik Özellikleri için myViewBoard

Windows için myViewBoard aşağıdaki erişilebilirlik özelliklerini destekler:


 • Metinden Konuşmaya
  Metni sözlü sese dönüştüren bir tür konuşma sentezi. Metin-konuşma sistemleri ilk olarak, kullanıcıya metni "okuyacak" bir bilgisayar sesi sunarak görme engellilere yardımcı olmak için geliştirilmiştir.


 • Görsel yardımlar
  Renk filtreleri ekrandaki renk paletini değiştirir ve renk körü kullanıcıların yalnızca renge göre farklılık gösteren şeyleri ayırt etmelerine yardımcı olur. Aşağıdaki filtreler kullanılabilir:
- Ters renk
- Gri Tonlama
- Döteryumopi (Yeşil Renk Görememe)
- Protanopi (Kırmızı Renk Görememe)
- Tritanopi (Sarı-Mavi Görememe)


 • Dokunmatik Ayarı
  Windows için myViewBoard birden fazla temas noktasını destekler. Bununla birlikte, hareketlilik sorunları olan kullanıcılar için veya sadece tuval üzerine yanlışlıkla yaslanmaya veya tuvale dokunmaya eğilimli herkes için, daha kolay giriş için devre dışı bırakılabilir.
- Çoklu dokunmatik
- Çoklu dokunmatik jestlermyViewBoard.com ile entegrasyon

MyViewBoard'dan en iyi şekilde yararlanmak için kullanıcıların http://www.myviewboard.com adresinde ücretsiz bir myViewBoard hesabı oluşturmaları gerekir. Kullanıcılar Google, Microsoft veya normal bir e-posta adresiyle kaydolabilir. Bir myViewBoard hesabına sahip olmak aşağıdaki avantajları sağlar:


 • İstediğiniz yerden oturum açın
 • Kişisel ayarları ve özelleştirmeleri yükle
 • Bağlantılı bulut depolama hizmetlerinde saklanan dosyalara erişim
 • MyViewBoard'un tüm özelliklerini kullanın


Windows için myViewBoard oturum açmadan da kullanılabilir. Ancak, bazı özellikler kullanılamayacaktır.

Daha fazla bilgi için bakınız myViewBoard hesabına kaydolma.


Üçüncü Taraf Sağlayıcılarla Entegrasyon

Ek özellikler sağlamak için myViewBoard, diğer üçüncü taraf sağlayıcılarla entegrasyonu destekler.

Office mesajlaşma programları

Windows için myViewBoard, kullanıcıların bir myViewBoard oturumu sırasında işbirliği / toplantı programları başlatmasına olanak tanır. Bu programları kullanabilmek için öncelikle ana makineye kurulması gerektiğini unutmayın. Windows için myViewBoard aşağıdaki programları destekler:

Bulut Depolama hesapları

myViewBoard çeşitli bulut depolama sağlayıcılarıyla entegrasyonu destekler. Entegrasyon, kullanıcıların myViewBoard oturumları sırasında dosyalarına erişmesine izin verir.

myViewBoard Klipleri

Derslere / sunulara eğitim videoları eklemek için kullanıcılar myViewBoard Clips kullanabilir. myViewBoard Klipleri, kullanıcıların tuval üzerine eğitici video içeriği aramasına, erişmesine ve içerik eklemesine olanak tanır. myViewBoard Clips, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir şekilde ilgi çekici dersler oluşturmak için 150'nin üzerinde önde gelen medya markasından 2 milyondan fazla eğitim videosu sunuyor. myViewBoard Clips, eğitim konuları için ticari olarak ücretsiz, telif hakkı ile temizlenmiş ve küratörlüğünü almıştır.

myViewBoard Clips is powered by Boclips. Boclips is a service that collects the best educational videos across all age levels and subjects and puts them on a single platform to give an easier, faster, and safer way to use video in the classroom.

Intel Unite

myViewBoard is available as a plugin for Intel Unite. The Intel Unite solution lets users easily create and manage a secure content sharing and collaboration platform. This platform can wirelessly connect displays, employees, and mixed technology environments so that sharing and collaborate is seamless regardless of location.


myViewBoard lesson ideas

myViewBoard provides users with tools that users can use creatively to produce static or interactive lessons/activities that they can present to an audience. A few samples are given below:


f-QJPi1iDTQ

Use the highlighter pen to mark answers on a wordsearch table.

iNRlz_cKngg

Connect questions and answers with the line tool.

uHWkul0yEZU

Place sticky notes over a graphic to point out areas of interest.

J1WawekTlVQ

Get resources from the internet to create a myViewBoard lesson.

r8RHdtbzPak

Import a story-book PDF that you can read to your students.Note that for more ideas, head over to the following pages:


 • myViewBoard Originals
  myViewBoard Original Content is interactive content that you can use in the classroom, 100% created using myViewBoard tools.

ent:Contact-channels

Related Mediaent:Authored by Google Certified Educator