Açık Kaynak Eğitim Kaynakları

myViewBoard sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

myViewBoard ilgi çekici etkileşimli dersler oluşturmak için güçlü bir araçtır. Eğitimciler zaman zaman dijital beyaz tahtalar için içerik oluşturmayı genellikle zor bulmaktadır. MyViewBoard ile ders oluşturmayı biraz daha kolay hale getirmek için çeşitli kaynaklar topladık.

Ders Planları

Ders planı fikirleri için aşağıdaki açık kaynak kaynaklarını kontrol edin. Bunların çoğunun ücretsiz olarak indirilebilecek örnek dersler sunduğunu unutmayın.


Açık Yazar, Açık Eğitim Kaynakları, ders planları ve kurslar (kendi başınıza veya başkalarıyla birlikte) oluşturmanıza ve daha sonra bunları her yerde eğitimcilerin ve öğrencilerin yararına yayınlamanıza yardımcı olur.

   

Seçilmiş koleksiyonlar dahil 420.000'den fazla ÜCRETSİZ ders planı ve etkinliği arayın.

   

Öğretmenlerin daha etkili bir şekilde planlama yapmalarına ve öğrenci öğrenmelerini geliştirmelerine yardımcı olan çok çeşitli içerik alanlarındaki kurslar tarafından düzenlenen kapsamlı bir Açık Eğitim Kaynağı (OER) müfredat materyali koleksiyonu!

   

Bir Topluluk, dünya çapında inşa edilecek kendi kendine yeten ve kendi kendine üreten öğretmen/gösterim toplulukları, köyler ve şehirler oluşturmak için gerekli olan her şeyi açık kaynak ve serbest paylaşım için birlikte çalışan bir gönüllüler ekibidir.

   

Race to Top federal finansmanın bir parçası olarak, New York Eyalet Eğitim Departmanı, hem Matematik hem de İngilizce Dil Sanatları (ELA) 'da K-12 sınıfları için müfredat materyalleri geliştirmek için çeşitli ortaklarla çalıştı ve bu materyalleri EngageNY'den indirebilirsiniz.

   

Match'te kaliteli müfredat materyallerinin öğrenci öğrenmesi üzerinde dramatik bir etkisi olabileceğine inanıyoruz. Bu yüzden yıllardır geliştirdiğimiz, test ettiğimiz ve rafine ettiğimiz öğretim materyallerini sınıflarımızda paylaşıyoruz.

   

Açıklayıcı Matematik, öğrencilerin matematiği bildikleri, kullandıkları ve eğlendikleri bir dünya yaratmaya kendini adamış kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

   

Bu sitedeki sorunların çoğunda ... “açık bir orta” vardır, bu da soruna yaklaşmanın ve sonuçta çözmenin birden fazla yolu olduğu anlamına gelir.

   

Açık Eğitim Kaynakları, Matematik.

   

Bu site öğrencilerin yaptığı matematiksel hataları derlemek, analiz etmek ve tartışmakla ilgilidir.

   

Projenin materyalleri birbirini tamamlayan iki türdür: Özetleyici testler veya görevler ve Sınıf İçi Zorluklar. Buna ek olarak, Süreç değerlendirme birçok geleneksel müfredattan daha geniş bir sınıf stratejisi ve becerisi içerdiğinden, mesleki gelişim modülleri öğretmenlere bu yaklaşımın içerdiği pedagojik ve matematiksel zorluklar konusunda yardımcı olacaktır. Sınıf Zorlukları etrafında inşa edilen bu modüller, programlarının etkinliğini artırmak için destekleyici bir okulda birlikte çalışan öğretmen grupları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

   

Açık kaynaklı bir müfredat (OSC), özgürce kullanılabilen, dağıtılabilen ve değiştirilebilen çevrimiçi bir eğitim kaynağıdır. OSC, kaynak malzemelere veya kodlara erişimi açan ürün veya yazılım oluşturma açık kaynak uygulamalarına dayanır.


Bu proje, ESD112'nin Bölgesel Eğitim Materyalleri OER İşbirliği geliştirmek için hizmet verdiği 30 ilçeden ortaokul bilimi ve STEM öğretmenlerini bir araya getiriyor. ESD STEM Direktörünün desteğiyle, bu grup performans beklentilerini bir araya getirmek için EQuIP değerlendirme tablosunu kullanarak potansiyel OER materyalleri geliştirdi, gözden geçirdi ve uyarladı ve OER'yi ESD STEM Merkezi'nin bölgesel olarak sağladığı mevcut STEM kitlerine entegre etmek için işbirliği yaptı.


Açık Kaynak Resim Kaynakları

İlgili resimler ekleyerek derslerinize etki katın. Eğitim ortamında sorunsuz kullanılabilen resimler için aşağıdaki siteleri kontrol edin:


Pics4Learning güvenli ve eğitim için ücretsiz bir küratörlü resim kütüphanesidir. Öğretmenler ve öğrenciler sınıf projeleri, web siteleri, videolar, portföyler veya eğitim ortamındaki diğer projeler için telif hakkı dostu fotoğrafları ve illüstrasyonları kullanabilirler.


Okul için uygun şekilde ilişkilendirilmiş Creative Commons fotoğraflarını arayın ve indirin.


Dünyanın en cömert fotoğrafçı topluluğu tarafından getirilen 1.000.000'dan fazla ücretsiz (istediğiniz her şeyi yapın) yüksek çözünürlüklü fotoğraflar.

Dijital Sınıfta İnteraktif Öğrenme

Eğitimciler değişen ortamları karşılamak için öğrenme ortamlarını dönüştürmeye çalışıyorlar. Öğrenciler küresel bir ekonomide rekabet etmeye ve katkıda bulunmaya hazır olmalıdır. İlçeler “geleceğin dijital sınıfını” yaratmak için uğraşırken teknoloji çok önemli bir rol oynar. Project Yarın her yıl Speak Up anketini yürütüyor. Bu, K-12 öğrencileri, velileri ve eğitimcilerinin bir anketidir. 2015 yılında, bölge yöneticilerinin% 90'ından fazlası öğretim teknolojisinin temel öğrencileri eğitme misyonuna ulaşmak için önemli olduğunu söyledi. Ebeveynler bu görüşü yineledi. % 84'ü okul teknolojisinin çocuklarının öğrenmesine değer kattığını söyledi.


Video, dijital sınıflarda gittiği araç haline geliyor. Bir araştırmaya göre, öğretmenlerin% 94'ü bir önceki akademik yılda video kullanmıştır. Ortalama olarak, haftada en az bir kez kullandılar. DVD oynatıcı yüklü medya arabası geçmişte kaldı mı? Henüz değilse, yakında olacak.

  • Online Video: 2016 Speak Up anketinde, öğretmenlerin% 68'i 2015 yılında% 48'e kıyasla 2015 yılında çevrimiçi videolar kullandıklarını söyledi. Bu, yalnızca 5 yılda% 40'tan fazla bir büyüme oranı. Anket ayrıca, ortaokul öğrencilerinin dörtte üçünden fazlasının (% 78) kendilerinin öğrenmek için çevrimiçi video kullandığını ortaya koydu. % 64'ü çevrimiçi video izlemenin, farklı öğrenme stillerini destekleyerek öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olabileceğini söyledi.
  • Ters Çevrilmiş Sınıf (Flipped Classroom/Öğretmenin işlediği konuyu video gibi teknolojik araçlarla zenginleştirerek işlemesi): Ters çevrilmiş sınıflar için video bir zorunluluktur. İlk olarak, öğrenciler evde içerik izlerler. Kaynak, öğretmen tarafından oluşturulan bir video, Khan Academy veya diğer dijital kaynaklar olabilir. Öğrenciler daha sonra ders süresince konuyu tartışırlar.


Video yalnızca iyileştirilmiş kalitesi ve daha geniş kullanılabilirliği ile dijital sınıfta yenidir. Dijital sınıfta video kullanımı genişlemeye devam edecektir. Faydalara ilişkin içgörü de kuşkusuz aynı şekilde büyüyecektir. Şu anda okullarında karma öğrenim uygulayan müdürlerin dijital içerik kullanımının şöyle dediğini biliyoruz: 8

  • Öğrencinin öğrenmeye katılımını artırır (% 75)
  • Öğrenmeyi okul gününün ötesine genişleterek öğrencilere kendi kendine öğrenme ve iyileştirme fırsatları sunar (% 72)
  • Öğretim materyallerinin alaka düzeyini ve kalitesini artırır (% 63)
  • Her öğrenci için öğretimin kişiselleştirilmesi için yenilikçi bir yol sağlar (56)
  • Geleneksel ders kitaplarına olan bağımlılığı azaltır (% 51)

Eğitim Videosu ile İlgili İçgörüler ve Sorunlar

Videolar tüm derslerin yerini almaz ancak tartışmayı ve dersleri canlandırmak için kullanılır. Ankete katılan öğretmenlerin %79'una göre, tercih edilen video uzunluğunun genellikle 2 ila 10 dakika olduğu bildirmektedir. Öğretmenler ayrıca videoların öğrenciler için bir ödül veya eğlence biçimi olarak suistimal etmiyorlar. Öğretmenlerin %84'ü yalnızca öğretilen müfredatla yalnızca veya çoğunlukla ilgili videoları kullandıklarını söylemiştir. Buna ek olarak, öğretmenlerin % 90'ı öğrencilere sınıfa katılımı teşvik etmek için sorular sorarak video çekmek için videolar kullanmaktadır. Öğretmenler videoları önemli bir eğitim öğretim aracı olarak tanımlasalar da, birçok sorun ve darboğaz da tespit ettik:

  • Ücretsiz internet kaynaklarından gelen kalite, uygun olmayan içerik, reklam ve telif hakları: Öğretmenlerin %84'ü YouTube kullandıklarını ve yine öğretmenlerin %61'inin ihtiyaç duydukları videoları bulmak için Google'da aktif olarak web sitelerini aradıklarını bildirdi
  • Engellenen internet erişimi ve web siteleri: Öğretmenlerin % 30'u okullarının internete ve belirli web sitelerine erişimi kısıtladığınu veya engellediğini söyleyerek videolara erişmekte zorlandıklarını bildirdi
  • Hazırlanma zamanı: Öğretmenler aynı zamanda mevcut iş yükleri ve zaman yönetimi ile de mücadele ediyorlar. Öğretmenlerin % 60'ından fazlası, bazen doğru eğitim videoları ararken hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor

Eğitim için Hazırlanmış Video Kaynakları

MyViewBoard Kliplerindeki videolar, eğitimde kullanım için özel olarak hazırlanmıştır, bu nedenle uygun bir video aramak için daha az zaman harcanmalıdır. [1]. Derslerinize video eklemek için myViewBoard Klipler'i kullanın.  

myViewBoard Klipleri, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir şekilde ilgi çekici dersler oluşturmak için 150'nin üzerinde önde gelen medya markasından 2 milyondan fazla eğitim videosu sunuyor. myViewBoard Klipleri, eğitim konuları için ticari olarak ücretsiz, telif hakkı ile temizlenmiş ve küratörlüğünü almıştır.

İnternetten Kaynaklar

İnternette gezinmek ve myViewBoard'a eklenebilecek kaynakları bulmak için Yerleşik Tarayıcı'yı kullanın.    

Popüler eğitim sitelerine bağlantılar. Bütünleşik tarayıcıyı başlatmak ve Izgaralara erişmek için kayan araç çubuğundaki Bütünleşik Tarayıcı simgesini tıklayın.


Yerleştir tarayıcısı, kullanıcıların internette bulunan metin, resim ve videoları tuval üzerine sürüklemesini sağlar.

Örnek VBOARD dosyaları

MyViewBoard kullanarak etkinlikler veya ders planları oluşturma hakkında fikir sahibi olmak için aşağıdaki örnek ders dosyalarına bakın:


  Kesirler ve daireler
Aşağıdaki daireleri üç farklı şekilde tamamlamak için üstteki pasta dilimlerini kullanın.


  Tangram
STEM becerilerini geliştirmek için bir öğrenme aracı. Tangramlar çocuklara mekansal ilişkiler hakkında bilgi verebilir. Çocukların geometrik terimleri öğrenmelerine yardımcı olabilir ve daha güçlü problem çözme yetenekleri geliştirebilirler. Çocukların temel aritmetik testlerinde daha iyi performans göstermelerine bile yardımcı olabilirler.


  Hanoi Kuleleri
Hanoi Kuleleri, problem çözme ve beceri öğrenme psikolojisinde de sıkça uygulanan klasik bir matematik oyunudur.


  Bingo!
Bu myViewBoard Spinner oyunu bingo fikrine dayanmaktadır. Öğrenciler farklı çarpma / bölme gerçeklerine göre oynuyor olabilirler. Bir oyuncu tamamladığında, seçilen sayılar bir satır sütun ya da diyagonal olarak düzenlenir, "Bingo!"


Daha fazla örnek dosya için, bkz. myViewBoard Orinal İçeriği.

trt:OrCo-nav-footer