Sihirli Kutu Araçları

From myViewBoard
Jump to navigation Jump to search

Kullanılabilir araçların listesini görüntülemek için Sihirli Kutu'daki Araçlar simgesini tıklayın.

Araçlar, herhangi bir sunumu geliştirebilecek etkileşimli nesnelerdir. Araçlar'da bir öğeyi kullanmak için, çift tıklayın veya tuval üzerine tıklayıp sürükleyin.

Mevcut Araçlar

Icon
Icon Name
Description
MB Tools Icon Clock.PNG
Geçerli saati analog bir saatte görüntüler.
MB Tools Icon Timer.PNG
Özel bir geri sayım sayacı ayarlar. Geri sayımı değiştirmek için mini saat simgesini tıklayın, ardından saati ayarlamak için tekrar tıklayın. Geri sayımı başlatmak için oynat simgesine basın.
MB Tools Icon Ruler.PNG
Genişletilebilen veya döndürülebilen bir cetvel. Kenar boyunca düz bir çizgi çizmek için sayılar boyunca tıklayın ve sürükleyin. MyViewBoard ayarlarındaki birimleri değiştirin.
MB Tools Icon Triangle.PNG
Cetvel gibi, döndürülebilen veya genişletilebilen bir Üçgen Gönye. Düz bir çizgi çizmek için her iki kenardaki sayıları tıklayıp sürükleyin. MyViewBoard ayarlarındaki birimleri değiştirin.
MB Tools Icon Protractor.PNG
Döndürülebilen veya yeniden boyutlandırılabilen bir iletki. İletki tabanı boyunca bir çizgi çizmek için onay işareti simgesini tıklayın.
MB Tools Icon Compass.PNG
Yeniden boyutlandırılabilen ve döndürülebilen bir pergel. Pegel yolu boyunca çizmek için kalem noktasını tıklayıp sürükleyin.
MB Tools Icon Calculator.PNG
Etkileşimli bir hesap makinesi görüntüler.
MB Tools Icon XY Graph.PNG
X ve Y (yatay ve dikey) eksenlerindeki değerleri çizmek için XY Grafiğini kullanın.
MB Tools Icon Koershoekmeter.PNG
180 dereceden daha yüksek açıları ölçmek için 360 Derece Açı Ölçer kullanın. Bu araç esas olarak navigasyon veya grafik çalışmalarında dersleri harita üzerinde çizmek için kullanılır.
MB Tools Icon Math Input Panel.PNG
Tuval üzerine matematik formülleri ve denklemler ekler.
MB Tools Icon Flash Cards.PNG
Flash kartlar bir soru oluşturmanıza, kartın bir tarafına bir görüntü, ardından da kartın diğer tarafına bir cevap ve başka bir resim eklemenize olanak tanır. Kartı çevirmek için ampul simgesine basın.
MB Tools Icon 3D Dice.PNG
Tıklandığında, 3B Zar altı seçenek arasından rastgele bir değer görüntüler.
MB Tools Icon Magnifying Glass.PNG
Ekranın herhangi bir bölümünü yakınlaştırır. Dairenin boyutunu artırmak için kenarları sürükleyin veya ayarlar (dişli) simgesini kullanın.
MB Tools Icon Spotlight.PNG
Küçük bir daire hariç tüm ekranı karartır. Daireyi taşımak için karanlık alanın herhangi bir yerini tıklayın ve sürükleyin. Daireyi yeniden boyutlandırmak / yeniden şekillendirmek veya ayarlar simgesini kullanmak için dairenin kenarlarını sürükleyin.
MB Tools Icon Window Shade.PNG
Tüm ekranı bir görüntü ile kaplar. Varsayılan görüntü gümüş bir "Panjur"'dur. Hareket ettirmek ve belirli bölümleri göstermek için pencere gölgesini tıklayın ve sürükleyin. "Panjur" için özel bir görüntü kullanılabilir.