EZCast Pro Dongle II

From myViewBoard
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

EZCast Pro Dongle II, Miracast ve AirPlay'i destekleyerek, kullanıcıların başka uygulamalar yüklemeden video yayını yapmasını sağlayan yerel bir kablosuz sunum deneyimi sunar.

Genel Bakış

EZCast Pro Dongle II, yeni donanım ve yazılım desteğiyle mevcut Pro Dongle teknolojisini geliştirir. Yeni 802.11ac 5G 2T2R Wi-Fi alıcı-verici daha hızlı ve daha kararlı bir Wi-Fi performansı yaratır.


 • Yepyeni Donanım Tasarımı
Daha güçlü bir performans sunmak için 1GB DDR3 belleğe sahip GHz düzeyinde SoC.


 • Gelişmiş Wi-Fi Özelliği
4K video akışı gibi kaynak yoğun uygulamaları çalıştırmak için bant genişliğini artırmak amacıyla 2T2R MIMO yüksek hassasiyetli anten ile 802.11ac 5GHz Wi-Fi'yi destekler.


 • 4K Uyumluluğu
Sunum deneyiminizi geliştirmek için güzel UHD TV ve projektörlere kablosuz olarak ekran aynası.


 • Çok Ekranlı Yayın
Dizüstü bilgisayarınızdan birçok ekranı kablosuz olarak yansıtmak için tasarlanmış, kullanımı kolay ProCast uygulaması. Bunun şimdiye kadarki en gelişmiş kablosuz sunum uygulaması olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz, artık berbat ve maliyetli kablolama kurulumları yok.


 • EZCast Pro Uygulaması ile Verimli Toplantı
EZNote ile gerçek zamanlı notlar alın, kablosuz sunumlarda belge ve fotoğraf akışı yapın. Toplantı Kontrolünü Ana Bilgisayar Kontrolü ile kontrol edin.


 • Çapraz Platform Desteği
Herhangi bir akıllı cihazdan kablosuz ekran yansıtmaya hazır, yapılandırmasını değiştirmeden hem airplay ekran yansıtma hem de miracast ile uyumludur.

Yerel Ayna İşlevine Sahip EZCast Pro Dongle II

Android

 1. Ayar menünüzde öğesini tıklayın ve donanım kilidinizle eşleşen SSID'yi seçin.
  Cihazınızın Miracast protokolünü desteklediğini doğrulayın. Ayrıca, Cast Logosu cihaza bağlı olarak değişebilir.
 2. Başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra, ekran harici ekrana yansıtılır.


iOS

 1. iOS aygıtınızı Wi-Fi listesindeki EZCast Pro Dongle II girişine bağlayın. Alternatif olarak, iOS cihazınızı bağlayın ve aynı WAP'a (Kablosuz Erişim Noktası) bağlayın.
 2. Menüde öğesini tıklayın ve donanım kilidinizle eşleşen SSID'yi seçin.
 3. Başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra, ekran harici ekrana yansıtılır.


Pencereler

 1. Windows Ayarları Menüsünü açın, ardından Ekran bölümüne girin.
 2. Donanım kilidinin SSID'sini bulun ve seçin.
 3. Başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra, ekran harici ekrana yansıtılır.

Gereksinime bağlı olarak farklı yöntemler (ör. Çoğalt, Genişlet vb.) Seçmeniz gerekebilir.


Mac OS işletim sistemi

 1. iOS aygıtınızı Wi-Fi listesindeki EZCast Pro Dongle II girişine bağlayın. Alternatif olarak, iOS cihazınızı bağlayın ve aynı WAP'a (Kablosuz Erişim Noktası) bağlayın.
 2. Menüde öğesini tıklayın ve donanım kilidinizle eşleşen SSID'yi seçin.
 3. Başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra, ekran harici ekrana yansıtılır.

ProCast ile Çok Ekranlı Yayın

Kullanıcı döküm kaynağı olarak diğer harici ekranlara yayın yapacak bir dizüstü bilgisayar seçebilir. Çok ekranlı yayınların şu anda yalnızca Windows ve macOS sistemleriyle uyumlu olduğunu unutmayın.

EZCast Pro Uygulamasını ve ProCast'ı aynı anda BAŞLATMAYIN.

Çoklu ekran yayınını kullanmadan önce, harici ekranlara bağlı tüm dongle'ların aynı Wifi SSID'de olduğunu doğrulayın.

Daha fazla cihaza bağlı olmanın mevcut bant genişliğini etkileyeceğini unutmayın.

Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin.

 1. ProCast uygulamasını web sitesinden indirin ve yükleyin.
 2. Eşleşen tüm dongle'ların SSID'lerini tespit etmek için ProCast uygulamasını başlatın.
 3. Ekranınızı harici ekranlara yayınlamak için öğesine tıklayın.


Dizüstü bilgisayarınızın ve tüm harici ekranların aynı SSID'ye bağlı olduğundan emin olun.
Dizüstü bilgisayarınızın ve tüm harici ekranların aynı SSID'ye bağlı olduğundan emin olun.


Uygulamayı başlatın ve algılanan tüm dongle'ları seçin.


Aşağıdaki simgeler farklı amaçlara hizmet eder:

Ezcast-mirror.png Ayna
Ezcast-disconnect.png Bağlantıyı Kes
Ezcast-silent-mode.png Sessiz mod
Ez-cast-sound-on-mode.png Ses açık modu

Ayarlar seçeneğini ve Tanılama araçlarını açmak için tıklayın.

1. Ses Arabelleği

a. Uzun: Daha uzun bir arabellek daha iyi bir ses akışı deneyimi sağlayabilir
b. Kısa: Bu, sesin daha sık çatlamasına neden olabilir


Ayarlar seçeneği


2. Teşhis Aracı:
Kullanıcının CPU ve ağ performansına bağlı olarak, Tanılama aracı bağlı olan harici ekranların ideal sayısını hesaplar. Yansıtma performansının farklı koşullar altında değişeceğini unutmayın. Örneğin, statik bir sunumun gösterilmesi 4K video akışından daha iyi performans gösterir.


Teşhis araçları

EZCast Pro Uygulamasını İndir

Birden fazla işletim sistemi platformu için EZCast Pro App'in farklı sürümleri vardır. EZCast Pro Uygulaması kullanıcıların Wi-Fi, Bölünmüş Ekran, vb dahil olmak üzere dongle yapılandırmasını özelleştirmek için izin verir. Uygulamayı indirmek için, aşağıdaki listeye bakın. Uygulama işlevlerine giriş daha sonra tartışılacaktır.


EZCast Pro Uygulama Tanıtımı

Aşağıdakiler, EZCast Pro Uygulamasının yerleşik işlevleridir. Bazı işlevlerin yalnızca belirli işletim sistemi platformlarında kullanılabildiğini unutmayın.

Ezcast-eznote.svg EZNote View all the devices’ casting content in the output screen, then take notes directly on their own mobile device.
Ezcast-ezkeep.svg EZKeep Review notes saved previously. Aside from browsing notes, users can also add bookmarks, edit notes information, make comments, delete notes, etc.
Ezcast-ezchannel.svg EZChannel En popüler ve en yeni çevrimiçi videoları gösterir. İçerik filmleri, TV dizilerini ve 24 saatlik haberleri içerir. Sağ üst köşede, kullanıcının Yüksek Kalite (HQ) ve Düşük Kalite (LQ) video akışları arasında geçiş yapmasına izin vermek için HQ / LQ düğmesini tıklayın.
Ezcast-ezimage.svg Fotoğraf Bir mobil cihazı EZCast Pro Dongle II'ye bağladıktan sonra, cihazda depolanan görüntülere göz atmak için Fotoğraf özelliğini kullanın. EZCast Pro Uygulaması ayrıca dört farklı zamanlama geçiş seçeneği (fotoğraf başına 3, 5, 10, 30 saniye) sunan slayt gösterisi modunu da destekler.
Ezcast-ezcamera.svg Kamera Kullanıcının cihazından harici bir ekrana canlı bir görüntü aktararak canlı yayın hizmeti sunar.
Ezcast-ezmusic.svg Müzik Ses, çıkış cihazına aktarılır. Harici bir ekrana müzik aktarırken, EZCast Pro Dongle II'nin ses kaynağı olarak yalnızca bir cihazı kabul edebileceğini unutmayın.
Ezcast-ezmovie.svg Video Video içeriğini harici ekrana aktarın. Bölünmüş Ekran modu sırasında Video işlevini kullanırken, bağlı tüm cihazların ağ görüntüleme modundan çıkarılacağını unutmayın.
Ezcast-ezdocument.svg Belge (yalnızca iOS) EZCast Pro Uygulaması'ndaki belgeleri inceleyin. Bu özellik, Microsoft’un Word, Excel, PowerPoint ve Apple’ın Pages, Numbers ve Keynotes gibi genel belge biçimlerini destekler.
Ezcast-ezweb.svg Web Üçüncü taraf bir tarayıcı yüklemeden EZCast Pro Uygulaması içindeki web içeriğine göz atın. Daha iyi bir tarama deneyimi sağlamak için, EZCast Pro Uygulaması zaten entegre Google, Facebook, Yahoo, YouTube gibi arama portallarıyla birlikte gelir. Daha önce bir EZCast hesabına sahip olan kullanıcılar önce giriş yapabilir ve önceden kaydedilmiş yer imlerine göz atabilir.
Ezcast-ezcloud.svg Bulut Depolama EZCast Pro Dongle II, Dropbox, Google Drive, vb. gibi çoğu genel bulut depolama hizmeti ile entegre olur. Bu işlevle, kullanıcılar EZCast Pro Uygulaması'ndan ayrılmadan bulut depolama alanlarına göz atabilir, bunları düzenleyebilir, silebilir veya yönetebilir
Ezcast-ezairview.svg AirView AirView modu, kullanıcıların bağlı harici ekranları kendi cihazlarında görmelerini sağlar. Bu işlev aynı zamanda kullanıcının tercih edilen yenileme hızını seçmesini sağlar. Kullanıcılar ayrıca Ayar menüsünden tercih edilen yenileme hızını seçebilir.

Ayarlar

Ayar menüsü, kullanıcıların EZCast Pro Dongle II için özel ayarları yapılandırmasına olanak tanır.


Ezcast-ezSSID.png 5G SSID'yi Tara ve Bağlan SSID'yi seçip Wi-Fi şifresini girerek EZCast Pro Dongle II'yi tercih edilen ağlara bağlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra, kullanıcı çevrimiçi video akışı, web'de gezinme vb. kablosuz işlevlerden yararlanabilir.
Ezcast-ezLang.png Dil İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, vb. gibi ana dilleri destekler.
Ezcast-ezDevice.png Cihaz İsmi Kullanıcılar EZCast Pro Dongle II için yeni bir SSID ayarlayabilir. Kullanıcı SSID'yi bekleme ekranında göstermek istemiyorsa, devre dışı bırakılabilir. SSID işlevini kapatmadan önce, EZCast Pro Dongle II'nin zaten bir Wifi yönlendiriciye bağlı olduğundan emin olun. Aksi takdirde, EZCast Pro Dongle II kablosuz bağlantıyı kaybedebilir. Bu durumda, kullanıcıların EZCast Pro Dongle II'nin kablosuz bağlantıyı yeniden kazanabilmesi için donanımdan sıfırlama yapması gerekir.
Ezcast-ezResolution.png Çözünürlük Varsayılan olarak, EZCast Pro Dongle II kullanıcı için otomatik olarak doğru çıkış çözünürlüğünü seçer. Bu işlev aynı zamanda manuel seçimi de destekler.
Ezcast-ezAirMode.png EZAir Modu EZAir modu, kullanıcıların Apple tarafından sağlanan yerel yansıtma işlevi olan AirPlay'i kullanmasını sağlamak için iOS aygıtları (iPhone'lar ve iPad'ler dahil) için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar “Yalnızca ayna” veya “Ekran Ayna + Video Akışı” seçeneğini seçebilir. Birincisi sadece ekran içeriğini yansıtabilirken ikincisi hem ekranı hem de ses içeriğini harici ekranlara yayınlayabilir.
Ezcast-ezAirView.png AirView AirView modu, kullanıcıların bağlı harici ekranları kendi cihazlarında görmelerini sağlar. Kullanıcılar ayrıca Ayar menüsünden tercih edilen yenileme hızını seçebilir.
Ezcast-ezCastCode.png Kablosuz Sunum Kodu Kontrolü Etkinleştirilirse, bekleme ekranında görüntülenen kablosuz sunum kodunu girerek ekranı yansıtır.
Ezcast-ezMacConn.png Maksimum Bağlantı EZCast Pro Dongle II'ye bağlanmasına izin verilen cihaz sayısını seçin. Varsayılan ayar 8 kullanıcıdır. Daha fazla cihaz bağlamanın her kullanıcı için mevcut ağ bant genişliğini azalttığını unutmayın.

Gelişmiş Ayarlar Ezcast-ezADVsetting.svg

Yönetici Ayarı ileri düzey kullanıcılar içindir (MIS Mühendisi, BT uzmanı, Ağ yöneticisi vb. dahil). Yönetici Ayarı bölümü, EZCast yapılandırmasının özelleştirilmesine izin verir.

 • Bağlantı Durumu
Bu seçenekle katılımcılar, aygıt adı, IP adresi ve Rol gibi ayrıntılı bilgiler de dahil olmak üzere EZCast Pro Dongle II'ye bağlı tüm aygıt bilgilerini görebilir.
 • Konferans Kontrolü
Bu işlev yalnızca Ana Bilgisayar kullanıcısı içindir. Ana makine yetkilendirmesi ile, kullanıcı her bir cihazı kendi döküm alanına atayabilir, tüm cihazların bağlantısını kesebilir veya başkalarına Ana Makine yetkisi atayabilir.
 • Cihaz Yönetimi
Ezcast-ezLang.png Dil İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, vb. gibi ana dilleri destekler.
Ezcast-ezDevice.png Cihaz İsmi Kullanıcılar EZCast Pro Dongle II için yeni bir SSID ayarlayabilir. Kullanıcı SSID'yi bekleme ekranında göstermek istemiyorsa, devre dışı bırakılabilir. SSID işlevini kapatmadan önce, EZCast Pro Dongle II'nin zaten bir Wifi yönlendiriciye bağlı olduğundan emin olun. Aksi takdirde, EZCast Pro Dongle II kablosuz bağlantıyı kaybedebilir. Bu durumda, kullanıcıların EZCast Pro Dongle II'nin kablosuz bağlantıyı yeniden kazanabilmesi için donanımdan sıfırlama yapması gerekir.
Ezcast-ezResolution.png Çözünürlük Varsayılan olarak, EZCast Pro Dongle II kullanıcı için otomatik olarak doğru çıkış çözünürlüğünü seçer. Bu işlev aynı zamanda manuel seçimi de destekler.
Ezcast-ezAirMode.png EZAir Modu EZAir modu, kullanıcıların Apple tarafından sağlanan yerel yansıtma işlevi olan AirPlay'i kullanmasını sağlamak için iOS aygıtları (iPhone'lar ve iPad'ler dahil) için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar “Yalnızca ayna” veya “Ekran Ayna + Video Akışı” seçeneğini seçebilir. Birincisi sadece ekran içeriğini yansıtabilirken ikincisi hem ekranı hem de ses içeriğini harici ekranlara yayınlayabilir.
Ezcast-ezAirView.png AirView AirView modunu açarken, kullanıcıların kendi cihazlarıyla harici ekranda çekilen tüm döküm içeriğini görebilirsiniz. Bu işlev aynı zamanda kullanıcının tercih edilen yenileme hızını seçmesini sağlar.
Ezcast-eznote.svg EZNote Tüm cihazların yayın içeriklerini çıkış ekranında görüntüleyin, ardından doğrudan kendi mobil cihazlarında not alın.
Ezcast-ezCastCode.png Kablosuz Sunum Kodu Kontrolü Etkinleştirilirse, bekleme ekranında görüntülenen kablosuz sunum kodunu girerek ekranı yansıtır.
Ezcast-ezMacConn.png Maksimum Bağlantı EZCast Pro Dongle II'ye bağlanmasına izin verilen cihaz sayısını seçin. Varsayılan ayar 8 kullanıcıdır. Daha fazla cihaz bağlamanın her kullanıcı için mevcut ağ bant genişliğini azalttığını unutmayın.


 • Ağ Yönetimi
Ezcast-ezSSID.png 5G SSID'yi Tara ve Bağlan SSID'yi seçip Wi-Fi şifresini girerek EZCast Pro Dongle II'yi tercih edilen ağlara bağlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra, kullanıcı çevrimiçi video akışı, web'de gezinme vb. kablosuz işlevlerden yararlanabilir.
Ezcast-ezIPset.png WiFi IP Ayarı Varsayılan bir IP adresi ve ağ maskesi ayarlar. Daha gelişmiş ayarlar gerekirse, kullanıcı IP adresini, Ağ Geçidini, Ağ Maskesini ve DNS ayarlarını manuel olarak da yapılandırabilir.
Ezcast-WFpw.png WiFi Şifresi EZCast Pro Dongle II için Wi-Fi şifresini ayarlar. Kullanıcılar ayrıca Wi-Fi şifresini bekleme ekranından gizlemeyi ayarlayabilir.
Ezcast-WFchan.png WiFi Kanalı Ülke, Kanal ve Bant Genişliği gibi WiFi kanalı ayarlarını manuel olarak yapılandırın. EZCast Pro Dongle II harici bir yönlendiriciye bağlıysa kullanıcının WiFi Kanalını değiştiremeyeceğini unutmayın.


 • Yönetici Ayarı
Yönetici Ayarı, BT yöneticileri veya MIS mühendisleri gibi ileri düzey kullanıcılar içindir. Bu bölümde, yöneticiler EZCast Pro Dongle II için dijital bir sertifika sağlayabilir, yığın cihazlar yapılandırma dağıtımı için SNMP kurabilir ve premium kullanıcılar için bir OTA sunucusu aracılığıyla EZCast Pro Dongle II'yi güncelleyebilir.
Ezcast-Adminpw.png Yönetici Şifresi EZCast Pro Dongle II için Yeni Yönetici Parolası belirle.
Ezcast-WFent.png WiFi Kurumsal Kullanıcı Dijital sertifikalarını yükleyin.
Ezcast-HostAuth.png Yönetici Yetkisi Konferans kontrolü, cihaz yöneticisi kontrolü, ağ kurulum kontrolü ve yeniden başlatma kontrolü dahil olmak üzere ana bilgisayar kullanıcı yetkilendirmesini belirtin.
Ezcast-IAC.png İnternet Erişim Kontrolü EZCast Pro Dongle II, İnternet Erişimi kontrolü için üç seçenek sunar.
 • Her şeye izin verilir: Herhangi bir cihaz İnternet'e EZCast Pro Dongle II aracılığıyla erişebilir.
 • Kullanıcılara izin verilir: EZCast Pro Dongle II üzerinden yayın yapan cihazların İnternet'e erişmesine izin verilir.
 • Tümü reddedildi: Bağlanan hiçbir cihazın EZCast Pro Dongle II ile İnternet'e erişmesine izin verilmiyor.
Ezcast-SNMP.png SNMP Aynı yapılandırmayı birden fazla EZCast Pro Dongle II cihaza uygulamak için kullanın, böylece BT yönetimi verimliliğini artırın.
Ezcast-MyScreen.png Ekranım Bir duvar kağıdı seçin. Dosya 1920x 1080 JPEG resim içinde ve 3 MB'den küçük olmalıdır.
Ezcast-OTAurl.png OTA URL Yeni bir ürün yazılımı sürümünü aynı anda birden çok cihaza dağıtma.
Ezcast-connection.png Bağlantı EZCast Pro Dongle II, EZCast Pro Dongle II ile bağlantı kurmak için üç farklı yol sunar.
 • Yönlendiriciye İzin Verildi: Aygıt EZCast Pro'ya Yönlendirici üzerinden bağlanabilir.
 • Yalnızca Doğrudan Bağlantı: Aygıt yalnızca Doğrudan Bağlantı üzerinden EZCast Pro Dongle II'ye bağlanabilir.
 • Yalnızca Yönlendirici ile: Cihaz yalnızca Yönlendirici üzerinden EZCast Pro Dongle II'ye bağlanabilir.
Ezcast-upgrade.png Yükselt En son bellenime yükseltmek için bu işlevi kullanın. EZCast'ın en yeni özelliklerinden yararlanmak için ürün yazılımı sürümünüzün güncel olduğunu doğrulayın.
Ezcast-reset.png Varsayılana sıfırla EZCast Pro Dongle II'yi fabrika ayarlarına sıfırlayın. Tamam'ı tıkladığınızda, tüm yapılandırmanızın sıfırlandığını unutmayın.
 • Yeniden Başlatma
Ezcast-Reboot.png Yeniden Başlatma Sorun giderme için EZCast Pro Dongle II'yi yeniden başlatın.
 • Hakkında
SSID, Bellenim sürümü, İnternet IP adresi ve MAC adresi dahil olmak üzere EZCast Pro Dongle II hakkında ayrıntılı bilgi gösterir.

Bölünmüş Ekran Modu Ezcast-ezSplitScreen.svg

Bağlı cihazların sayısına bağlı olarak, bir ana bilgisayar kullanıcısı dış ekranı bir buçuk, bir çeyrek veya tam ekran ekran kurulumunu kullanmak üzere bölebilir.

Ayna

Kullanıcılar ayrıca ayna özelliğini de kullanabilir. Ayna modunda, harici görüntüye yalnızca video yansıtıldığını unutmayın. Tüm ses hala ana bilgisayar ortam kaynağından çıkıyor.

Gizlilik Ayarı

Kullanıcılar Fotoğraflar, Kamera, Hücresel Veri, Bildirim vb. dahil olmak üzere Uygulama için erişim yapılandırma ayarlarını ayarlayabilir.

Veri toplayan özellikler için (Uygulama için Google Analytics veya Dongle için Google Analytics gibi) kullanıcılar bu özelliklerin açık olmasını isteyip istemediklerine karar verebilir.

İlgili Medya


Daha Fazla Donanım